Aktualności

Pierwsze spotkanie Koła w roku 2018/2019

Zapraszamy na pierwsze w roku 2018/2019 spotkanie Koła o godzinie 14:45 w dniu 15.10.2018 w sali seminaryjnej Kliniki Neurologii Dziecięcej, Szpital Pediatryczny, ul. Żwirki i Wigury 63A, piętro 4B. Na spotkaniu przedstawimy działalność Koła oraz pokażemy ciekawy przypadek kliniczny. Zapraszamy! :)

http://vdoctors.net/wp-content/uploads/2016/08/index_bg.png

Spotkanie Koła 15.10.2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Koła we wtorek (15.10.2016) o godzinie 14:00 w sali seminaryjnej Kliniki Neurologii Dziecięcej (piętro 4) Szpitala Pediatrycznego, ul. Żwirki i Wigury 63a. Tematem spotkania będą zaburzenia napadowe niepadaczkowe. Serdecznie zapraszamy! :)

Podsumowanie pierwszego spotkania Koła w roku 2016/2017

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie Koła w nowym roku akademickim. Pełne podsumowanie znajduje się w pliku poniżej. Wybraliśmy również nowy zarząd. Funkcję Przewodniczącej Koła będzie pełnić Sylwia Szymańska, a jako Wiceprzewodniczący pomagać będą: Adriana Ziółkowska oraz Michał Kasperowicz. Gratulujemy :) Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem dzisiejszego spotkania oraz zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 14 listopada o godz. 15:00

Działalność Koła opisana na łamach czasopisma WUM

W ostatnim wydaniu czasopisma "Medycyna Dydaktyka Wychowanie" - oficjalnego periodyku WUM, na stronie 17, zostały opisane współorganizowane przez nasze Koło wydarzenia: Konferencja "Padaczka - czy można jej zapobiec? O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie epileptologii oraz o metodach leczenia" oraz spotkanie z prof. Kamilem Detynieckim z Uniwersytetu w Yale. Serdecznie zapraszamy do przeczytania krótkiej notatki z tych wydarzeń na łamach czasopisma WUM, strona 17:

Konferencja "Padaczka - czy można jej zapobiec?"

W dniu 21.05.2016 odbyła się konferencja „Padaczka – czy można jej zapobiec? O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie epileptologii oraz o metodach leczenia”.(czytaj dalej) Było to pierwsze spotkanie organizowane w ramach Warszawskiej Akademii Pediatrii. Studenci naszego Koła bardzo aktywnie włączyli się w organizację i prowadzenie spotkania.

Konspekt: Padaczka - charakterystyka oraz metody leczenia

Zapraszamy do pobrania oraz zapoznania się z konspektem nt padaczki przygotowanym przez członków Naszego Koła na Konferencję: "Padaczka - czy można jej zapobiec? O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie epileptologii oraz o metodach leczenia", która odbyła się 21.05.2016. Niedługo ukaże się również podsumowanie Konferencji wraz ze zdjęciami.

Podsumowanie pracy Koła w roku akademickim 2015/2016

W poniedziałek 16.05.2016 odbyło się ostatnie w roku akademickim 2015/2016 spotkanie Koła.(czytaj dalej)
W ostatnim roku spotkaliśmy sę 7 razy, współorganizowaliśmy Konferencję "Padaczka - czy można jej zapobiec? O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie epileptogenezy oraz o metodach leczenia", włączyliśmy się również w organizację Dnia Otwartego WUM, Konferencji "Pediatria Jakiej Nie Znacie" oraz przygotowywaliśmy publikacje i prace poglądowe.

Czy dzieci chorują na stwardnienie rozsiane?

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Koła, które odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek 16.05.2016 o godz. 14:00 w Sali seminaryjnej Kliniki Neurologii Dziecięcej na 4 piętrze w Szpitalu Pediatrycznym, ul. Żwirki i Wigury 63a. Tematem spotkania będzie „Stwardnienie rozsiane u dzieci”. Prezentację wygłoszą członkowie Koła. W spotkaniu weźmie udział również Pani prof. nadzw. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, Kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Warsaw International Medical Congress oraz spotkanie z prof. Kamilem Detynieckim

W drugim tygodniu maja serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z prof. Kamilem Detynieckim oraz Warsaw International Medical Congress(czytaj dalej)

Strony